fbpx

Použitie e-biku

Elektrický bicykel (e-bike) je unikátnym vozidlom, ktoré radikálne mení svet a spôsob, ako ľudia športujú, relaxujú či cestujú.

  • Aktívni športovci môžu mať pomocou elektrobiku väčší dojazd, môžu rýchlejšie prejsť svoje obľúbené trasy alebo lepšie zvládnu kopce. Freerideri bez problémov dostanú svoj e-bike na kopec, poriadne si užijú traily a zväčšia dojazd. Zjazdári sa nemusia viazať na autá a lanovky, zlepšia akceleráciu pred skokmi atď.

[singlepic id=10]

  • Rekreační jazdci a rodiny s deťmi obyčajne nejazdia na výkon alebo pravidelne netrénujú, ale majú radi rekreačnú jazdu po okolí a pohyb v prírode. Tento typ používateľov si vďaka nastaveniu e-biku určite užije samostatný výjazd aj spoločný výlet s rodinou a priateľmi. Pedelec totiž vyrovnáva rozdielnu výkonnosť partnerov. Tým pádom sa z výletu budú tešiť všetci. Výkonnejší jazdec už nemusí brzdiť svoje tempo a menej výkonný bude stíhať tiež. Navyše, ak niekto nesie dieťa alebo batožinu, e-bike pomáha eliminovať hmotnosť navyše.

[singlepic id=11]

  • Pracovne vyťažení ľudia v časovom strese, ktorí nemajú veľa času na hobby, chcú prísť ráno do roboty nespotení a poobede cestou z práce využiť čas, zatrénovať si, naplno si vychutnať jazdu alebo obehnúť svoju obľúbenú trasu v limitovanom čase. Zároveň nechcú presedieť v dopravných zápchach pol života. Ak je reálny pohodlný dojazd do práce na klasickom bicykli cca 5- 15 km, na e-biku môžu toto číslo zdvoj- až strojnásobiť. Elektrické bicykle sú zaujímavé aj pre ľudí, ktorí využívajú kombinovanú dopravu do práce (napr. e-bike – vlak – e-bike…), pretože existujú aj skladačky na elektrický pohon, ktoré sa pohodlne zmestia do akéhokoľvek iného dopravného prostriedku a podľa potreby ich možno vytiahnuť. Táto výhoda je atraktívna aj pre cestovateľov/dovolenkárov, ktorí si môžu elektrobike zobrať so sebou na cesty.
  • Obyvatelia mesta výborne využijú e-bike v mestách s hustou dopravou, nedostatočným parkovaním áut, jazdou na kratšie vzdialenosti, v centrách.

[singlepic id=12]

  • Ľudia žijúci v kopcovitom teréne rýchlo zistia, že s e-bikom je každý kopec oveľa menšou prekážkou (skoro až pocitovou rovinou), takže elektrický bicykel umožní rozvoj cyklistickej dopravy aj v kopcovitých regiónoch.
  • Ekologicky cítiaci ľudia väčšinou nemajú a ani nechcú auto a systém hromadnej dopravy im nevyhovuje. Keďže jazda na elektrobicykli má, okrem iného, minimálny vplyv na životné prostredie, je to ideálny dopravný prostriedok aj pre túto skupinu.
  • Seniori a ľudia so zranením alebo po operácii sa vďaka e-biku môžu opäť začleniť do aktívneho života. Veľa seniorov používa svoj pedelec aj na krátke trasy po meste a po okolí. Niektorí jazdia na elektrických bicykloch, aby mohli napr. chodiť na výlety so svojimi vnúčatami. Elektrobike je výbornou pomôckou aj v prípade, ak je človek napr. po operácii kolena a lekár mu ako rehabilitačnú metódu odporučil jazdu na bicykli. E-bike je totiž možné nastavovať na postupné zaťažovanie oslabenej telesnej partie. Pri ťažších úrazoch je možné použiť bicykle s ležiacou polohou alebo rôzne trojkolky či handbiky (pre ľudí na vozíku).

[singlepic id=13]

  • Pracovníci rôznych inštitúcií (polícia, poštári, kuriéri…) v mnohých krajinách používajú elektrobicykle pre ich dobrú manévrovaciu schopnosť, jednoduché parkovanie, dobrý prístup, ekologickosť, nízke náklady na prevádzku, manévrovateľnosť, možnosť niesť aj ťažký náklad atď.
  • Atď.

[singlepic id=14]

[singlepic id=16]

[singlepic id=15]

[singlepic id=50]

[singlepic id=17]

Tagged , , ,

Pridaj komentár