fbpx

Na Strednom Slovensku vzniká E-bike Región

tlacovka ebike region stredne slovenskoNa Strednom Slovensku začína vznikať e-bike región. Dňa 26.4.2016 sa o tomto projekte prvý raz dozvedela verejnosť, keď ho na tlačovej konferencii za účasti primátora Banskej Bystrice Jána Noska oficiálne predstavili zástupcovia zainteresovaných subjektov – spoločnosti RIDE.sk, Horského hotela Kráľova studňa a OOCR Stredné Slovensko.

Tento projekt je slovenskou novinkou a jeho cieľom je zvýšiť záujem o cestovný ruch v okolí Banskej Bystrice a ešte viac zatraktívniť cyklotrasy stredného Slovenska prepojením dôležitých miest, pamiatok a vybraných ubytovacích zariadení, ale aj technickým vybavením informačných bodov, kde nebudú chýbať cyklonabíjačky, servisné náradie a požičovne e-bikov a bicyklov.

BB_namestie_Veverka

Krstom a prvou rukolapnou skutočnosťou tohto projektu bude 30. apríla (8. mája) o 11. hodine na Kráľovej studni otvorenie prvej slovenskej nabíjacej a servisnej stanice na elektrobicykle. Stretnutie cyklistov bude o 8.30 v Dolnom Harmanci na parkovisku pri budove Mestských lesov (vstup do Bystrickej doliny). Na Kráľovu studňu vystúpia po trase cez Panskú kolibu, Črchlu a Túfnu. Všetkých priaznivcov srdečne pozývame!

Doplnené 28.4.2016: Na Kráľovej studni napadlo 30cm snehu a stále mrzne, preto sa jazda 30.4. posúva na iný termín. Budeme o ňom informovať. 

Doplnené 30.4.2015: Jazda a otváranie stanice je presunuté na nedeľu 8.5.2016. Pôjde sa za každého počasia. 

Kralova_studna_1

Oblastná organizácia cestovného ruchu pripravuje aj ďalšie služby ako cyklobus (spúšťa sa 15.5.), turbus či astrobus. Viac informácií nájdete v tlačovej správe.

ZV_Pusty_hrad_panorama Grand Viglas_Photo Martini hm_ktm_action_ridesk_2

Tagged ,