fbpx

Rodinné jazdenie s KTM Macina Cross

Som mamička na materskej dovolenke už viac ako tri roky s dvomi malými loptošmi. Určite si viete predstaviť ako mi plynú dni, každý deň rovnaký a rovnako namáhavý. Nemám veľa času a príležitostí sa odreagovať a “vyvetrať si hlavu” a keď ideme na výlet, tak samozrejme len s deťmi.

Manžel je bicyklový nadšenec a ja sa rovnako nebránim takémuto druhu športu. Keď sme boli len dvojčlenná rodina, jazdila som rekreačne, ale ako prišlo prvé tehotenstvo, onedlho druhé, na bicykel som nesadla takmer tri roky. Manželovi som úprimne závidela, keď mohol ísť na bicyklovú túru. Niekedy zobral do nosiča staršieho synčeka Matúška a on bol nadšený z výletu na bicykli s tatom. Bola možnosť kúpiť ďalší nosič pre mladšieho Petríka, ale primontovať ho na môj starý, nespoľahlivý bicykel, neprichádzalo do úvahy. A tak som na moje narodeniny dostala od manžela veľké prekvapenie – e-bike KTM Macina Cross 300.

Najskôr som sa s ním zoznámila sama, bez detského nosiča. Nie som veľký odborník na bicykle, ale nič mi nerobilo problém – radenie úplne jednoduché, nastavenie režimu turbo, sport, tour, eco priamo na riaditkach, nabíjanie baterky totožné z nabíjaním mobilu. Po pár najazdených km som sa odvážila jazdiť aj s nosičom a mojím synčekom. Prvé jazdy boli opatrné, cítila som väčšiu zodpovednosť ako pri šoférovaní, ale neskôr to bol pre mňa neskutočný pôžitok z jazdy, relax a hlavne sme boli celá rodina pokope na výlete bicyklom.

ktm macina cross 300 zuzana 640

Skvelé je, keď sa rozhodneme ísť na túru a ja som prebdela takmer celú noc kvôli prerezávajúcim zúbkom, jednoducho si nastavím režim sport. Bez problémov udržím tempo s manželom (ktorý má mimochodom skvelú kondičku a jazdí maratóny s umiestnením v prvej desiatke). To bol aj jeden z dôvodov, kúpiť mi e-bike. On si zatrénuje a ja za ním nezaostávam kvôli zakrpatenej kondičke a ešte k tomu aj s dieťaťom vzadu 🙂  A keď si chcem “zamakať” a zhadzovať popôrodné kilečká, nastavím si minimálnu pomoc motora.

Zamilovala som sa do môjho e-biku a nevymenila by som ho za nič. S mojou rodinou spájam príjemné s užitočným, športujeme a tým ideme deťom príkladom, sme na čerstvom vzduchu a u našich detí upevňujeme lásku k prírode. Rodinám takým ako sme my, môžem len vrelo odporúčať, určite neoľutujú, skôr naopak.

Tagged , , , , , ,

Pridaj komentár