fbpx

Podporujeme kampaň Do práce na bicykli 2017

Aj tento rok RIDE.sk podporuje národnú kampaň na podporu rozvoja nemotorovej dopravy Do práce na bicykli. Projekt každý rok súťažnou formou motivuje tisíce zamestnancov k májovému dochádzaniu do práce na dvoch kolesách.

Po minuloročnom obrovskom úspechu, kedy sa v máji vydalo do ulíc až 5637 súťažiacich zo 60 slovenských samospráv, pokračuje kampaň Do práce na bicykli svojím 4. celoslovenským ročníkom. „Kampaň je aj tento rok otvorená pre každého, kto chce podporiť rozvoj cyklodopravy na Slovensku, chce si vyskúšať aspoň na jeden mesiac výhody prepravy bicyklom, ale aj pre tých, ktorí si chcú jednoducho zasúťažiť o hodnotné ceny,“ vysvetľuje hlavná koordinátorka kampane Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica, ktorá je organizátorom kampane.

Tvárou tohtoročnej kampane sa stal cyklistický majster sveta Peter Sagan, ktorý bude svojou charizmou motivovať obyvateľov k prehodnoteniu ich dopravných návykov a k voľbe bicykla ako dopravného prostriedku pri ceste do práce. Prihlasovanie súťažiacich sa uzavrie 5. mája 2017.

Kampaň Do práce na bicykli je najpopulárnejším projektom podporujúcim rozvoj nemotorovej dopravy v mestách. Prebieha počas mesiaca máj, kedy si registrovaní účastníci na stránke www.dopracenabicykli.eu evidujú svoje jazdy do práce a z práce a súťažia o viaceré ceny. Okrem motivácie obyvateľstva k využívaniu bicykla na prepravu do práce sa kampaň snaží upozorniť vedenia slovenských miest a obcí na potrebu rozvoja cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov na zlepšenie podmienok pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. Na celoslovenskej úrovni ju od roku 2014 organizuje občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, vyhlasovateľom je národný cyklokoordinátor Peter Klučka. Hlavným partnerom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Viac informácií nájdete na: http://www.dopracenabicykli.eu/