fbpx

O e-bikoch

Elektrický bicykel (e-bike, pedelec, elektrobike) je bicykel s doplneným elektrickým pohonom. Pri jazde kombinuje silu človeka s motorom, pretože motor e-biku podľa nastavenia znásobuje energiu, ktorú vynaloží človek.

Je to jeden z najprogresívnejších a najmodernejších športových nástrojov, ktorý zároveň patrí medzi vozidlá blízkej budúcnosti, umožňujúce alternatívnu dopravu v rôznom prostredí – počnúc mestom, končiac horským terénom.

E-bike radikálne mení svet a spôsob, ako ľudia športujú, relaxujú či cestujú. Máte s ním možnosť zvoliť si stupeň pôžitku a výkonu – či to už bude príjemný rodinný výlet, služobný výjazd do terénu alebo adrenalín a hi-tech šport.

Aj zarytí cyklisti po vyskúšaní e-biku pochopia, že je to úžasná vec. Na e-biku sa totiž dá plnohodnotne športovať, trénovať a udržiavať si tak potrebnú tepovú frekvenciu rovnako intenzívne ako na klasickom bicykli. Vďaka kvalitným modelom e-bikov možno v súčasnosti celosvetovo badať výrazný vzostup a užívateľský posun smerom k terénnemu a športovému využitiu. E-bike prináša zaujímavé benefity nielen aktívnym športovcom, ale aj rekreačným a menej výkonným jazdcom. Tí totiž môžu bez problémov absolvovať tréning alebo túru s výkonnejším partnerom, ktorého vďaka možnostiam e-biku plnohodnotne podporia v aktivite, a sebe zároveň zabezpečia vytúžený športový zážitok.

Dojazd e-biku záleží od hmotnosti jazdca, typu a kopcovitosti terénu, stavu nabitia batérie, nastavenej úrovne podpory motora atď.

  • V ideálnych podmienkach je dojazd u väčšiny kvalitných e-bikov cez 100 km (ideálne podmienky sú: jazdec s hmotnosťou 70 kg, jazda po rovine s najmenšou podporou motora, priemerná rýchlosť 20 km/h, žiadny protivietor, teplota vzduchu 20 °C, skúsený jazdec, včasné radenie prevodov atď.).
  • V reálnych podmienkach je dojazd cca 40 – 70 % z dojazdu v ideálnych podmienkach.
  • V extrémnych je dojazd minimálne 25 % z dojazdu v ideálnych podmienkach. Takže napr. 90 kg jazdec v náročnom kopcovitom teréne, pri maximálne neefektívnej jazde a motore naplno prejde aspoň cca 25 km.

E-bike je o JAZDE, o SLOBODE pohybu a voľby, o KONTAKTE s prírodou a ľuďmi. Zajazdíte si na ňom podobne ako na bicykli, len s tým rozdielom, že

1) prejdete VIAC (ďalej)

2) budete jazdiť RÝCHLEJŠIE

3) zvládnete STRMŠIE KOPCE

4) odveziete VӒČŠÍ NÁKLAD

5) zažijete VYŠŠÍ FUN-FACTOR

…a iné pozitívne prekvapenia.

Pozrite si fotky rôznych elektrobikov a aj z našich akcií:

1 thought on “O e-bikoch

Pridaj komentár