fbpx

Naše prvé skúsenosti s e-bikom

S normálnymi bicyklami máme s manželkou skúsenosti už od detstva, no ako nám pribúdajú roky, na bicykli to ide stále pomalšie. V poslednom čase sa stávalo stále častejšie, že som pri našich túrach musel na manželku čakať alebo zvoliť pomalšie tempo jazdy. Tým sme ale prešli menšiu vzdialenosť a videli menej.

Manželka objavila prezentáciu elektrických bicyklov a navrhla, aby sme sa tam išli pozrieť. Pre mňa bol prvý dojem z jazdy fantastický – trochu som potiahol a vyrazil som ako šíp. Do kopca som ťahal s menšou námahou a vyššou rýchlosťou. Pocity mojej manželky boli ale zmiešané a zo skúšobnej jazdy nemala dobrý pocit. Na niečo také nebola vôbec zvyknutá a ovládanie jej pri takom zrýchlení robilo problémy. Ale po rozhovore s technikmi predajcu, vysvetlení technických možností (parametrov elektrického bicykla a možností nastavenia výkonu motora) sme nadobudli dojem, že sme našli to, čo potrebujeme.

Na internete sme si ešte pozreli rôzne typy elektrických bicyklov, ale po porovnaní parametrov sme sa rozhodli aj napriek vyššej cene pre systém BionX. Manželka mala kvalitný horský bicykel, takže sme u predajcu objednali len prestavbovú sadu (batériu a zadné koleso).

[singlepic id=392 w=320 h=240 float=]

Po osadení systému začala manželka jazdiť. Prvé jazdy boli opatrné, ale potom si rýchlo zvykla na ovládanie a výhody elektro bicykla. Zatiaľ nemáme najazdené veľa kilometrov, ale manželka je spokojná – viac vládze, dokáže držať so mnou tempo, neunaví sa tak rýchlo. Dojazd na jedno nabitie batérie je tiež dostatočný.

Jeden problém tu ale je… Do väčších kopcov nevládzem teraz ťahať ja. Manželka ma hravo predbehne a na kopci ma musí počkať.

Celkový dojem je zatiaľ veľmi dobrý a dúfam, že nám elektrický bicykel bude dobre slúžiť ešte veľa kilometrov.

Tagged ,

Pridaj komentár