fbpx

Fotoreport z RIDE otvorenie e-bike sezóny 2018 Podkonice

V sobotu 14.4.2018 sme v Podkoniciach oficiálne otvorili cyklistickú sezónu spoločným výjazdom e-bikerov. Zišlo sa nás 40, chlapi, ženy, deti. Počasie bolo ideálne.

Podkonice sú dedina v blízkosti Banskej Bystrice, priamo v Nízkych Tatrách. Má bicyklovú históriu a je na mieste, kde sa začínajú tie najlepšie cyklotrasy. Okrem cykloturistiky sa tu jazdil aj Slovenský pohár a RIDE Cup v downhille, teraz aj v uphille.

Pôvodná trasa výjazdu bola navrhnutá cez Hiadeľské sedlo, ale keď som si ju bol dva dni pred jazdou pozrieť, zistil som, že je tam ešte snehu „po vajcia“ 😉 Takže som operatívne zmenil trasu na „ľavý“ okruh. Išlo sa teda z Podkoníc cez Pleše, Príslop, Kalište, Močare, Šachtičky, Selčiansky Diel, Priechod, Slovenskú Ľupču. Táto zhruba 40km trasa bola nakoniec na úvod sezóny vhodnejšia.

Vyštartovali sme z námestia Podkoníc spred nášho shopu (pre info, presťahovali sme sa sem 1.1.2018 z B. Bystrice. Prenajali sme si starú krčmu s penziónom (ospravedlňte vonkajší stav budovy, dáme to do pár mesiacov dokopy).

Chceme tu postupne vytvoriť našu centrálu – poriadny horský shop so servisom, požičovňou, testcentrom a inými službami. Máme tu aj krb, záhradku na posedenie a hlavne sa môžeme chodiť oveľa viac voziť. Aj preto budeme naďalej fungovať systémom s otváracími hodinami len na dohodu (stretnutie v showroome si treba vopred dohodnúť). Niekedy o tom napíšem viac, ale keď to už prvý raz dávame konečne von, pozrite si pár fotiek v galérii.

Pred štartom sme si dali fľaštičkovú Becherovku, ktorú zasponzoroval Peter B. (ďakujeme), ktorý nám ale aj vysvetlil, prečo je toto balenie praktické. Keby sme ako organizátori nalievali priamo do pohárikov, mohlo by byť potom na nás, že sme účastníkov „ožrali“. Keď si fľaštičku každý otvorí sám, je to potom na neho 😉 A navyše to bolo lepšie, pretože sme si mohli aj po trati „cuckať“ a pripíjať na výhľady a podobne.

Niektorí jazdci boli nadštandardne vybavení a pripravení na všetko (500Wh na e-biku, 1000Wh v ruksaku).

Výjazd na Pleše. 

Krátka pauza a pohľad do histórie vo vypálenej obci Kalište.

Lúka Močare bola posiata šafránom.

Z Močarov sme videli krásne výhľady aj na Šachtičky, ktoré boli našim ďalším bodom, alebo aj na Krížnu, kam pôjdeme v lete.

Popri ceste sme narazili na „polia“ medvedieho cesnaku.

Snehu sme sa úplne nevyhli, ale tlačiť bolo treba na celej trati asi len 400m.

V horskom hoteli Šachtička sme si dali pauzičku a pred zjazdom Divný les – domáce kočovné prírodné nepasterizované pivo.

Zo Šachtičiek sme pokračovali na Selčiansky diel. No povedzte, na čo by sme chodili do Álp, ked môžeme takto jazdiť „za domom“?

Na Selčianskom dieli sa nás zišla len polovica, pretože sme sa počas celej túry trochu roztrhali pre defekty. 

Nabrali sme vietor do vlasov na lúkach nad Čachovom. 

Odtiaľ sme pokračovali popri selčianskych skokanských mostíkoch, cez Priechod a potom smerom na Slovenskú Ľupču. Zakotvili sme na rodinnej Mliečnej farme Braunvieh u Hiadlovských na syrové špeciality a domáce hamburgery. Vyrábajú tu špeciálny zrejúci syr Hiadlovec typu Parmezán, jediný na Slovensku, ocenený ale aj za hranicami.

Po občerstvení sme pokračovali na Ľupčiansky hrad, kde ale bola svadba, tak sme len zvon kukli na hrad a pokračovali ďalej do Podkoníc.

V Podkoniciach sme zakončili prednáškou v unikátnom Slovenskom lyžiarskom múzeu s Igorom Bobákom. Porozprával nám rôzne historky z Podkoníc ale aj slovenskej lyžiarskej scény.

Potom sme opäť zakončili v RIDE na záhrade, kde sme dorazili jedlo, drinky, posedeli a ukončili výlet.

Ďakujem všetkým e-riderom, pomocníkom a partnerom za účasť a pomoc:

Veľa ľudí sa pýta, či budeme takýchto výjazdov robiť viac. Áno. Najbližšie pôjdeme (termíny sa môžu meniť podľa počasia, radšej nám predtým napíšte, že chcete ísť):

  • Apríl – Zhruba 29.4.2018 – Otvorenie sezóny pod Kráľovou Hoľou
  • Máj – 1-7.5.2018 Testovacie dni Lapierre a Ghost, Podkonice (budete si môcť požičať v našej požičovni) – niektorý z týchto dní pôjdeme aj na pôvodnú trasu cez Hiadeľské sedlo
  • Jún – (predbežne 2.6.2018) – Výjazd Na Kráľovu hoľu a Muránsky hrad (link na fotoreport z vlani)
  • Júl – na Poľanu
  • August – na Krížnu
  • August/September – na záver sezóny urobíme opäť “guľášové preteky”, nebude to Uphill, ale RIDE Up & Down Hill
  • medzitým budeme robiť ešte rôzne eventy
  • (vyhradzujeme si právo tento program zmeniť)

Sledujte našu stránku www.RIDE.sk, alebo naše sociálne siete, aby ste mali aktuálne info.

Kompletná fotogaléria: 

Tagged , , , , ,