fbpx

7000km na e-biku už toto leto – The Sun Trip

V lete 2010 prešiel Florian Bailly na solárnom ebiku za štyri mesiace 10 000km z Francúzska do Japonska priemerným tempom 115km denne. Rozhodol sa svoje dobrodružstvo poskytnúť aj iným a už v lete 2013 sa bude konať prvý ročník The Sun Trip – pretekov z Francúzska do Kazachstanu.

the-sun-trip-ico

Formát tripu je nasledovný: 

  • približná dĺžka: 6 – 7 500km
  • približná doba trvania: 2 mesiace
  • začiatok je v jednej destinácii a súťažiaci si sami zvolia trasu podľa svojej túžby, cieľov, fyzických, navigačných a jazykových zdatností
  • cieľ je hlavné mesto Kazachstanu Astana
  • počet jazdcov je limitovaný (zatiaľ 35)
  • sú dva typy súťaže: 1. na čas (vyhrá ten, kto sa prvý dostane do cieľa), 2. o najlepší blog (cestovanie a spoznávanie je úžasná vec, preto každý dobrodruh bude mať svoj blog. Verejnosť a experti budú hodnotiť najlepšieho “rozprávača”)
  • všetci jazdci budú monitorovaní cez GPS a ich progres bude v reálnom čase znázornený na webe. Taktiež budú priebežne zverejňované aj fotky z najlepších úsekov, atď.

Solárne biky boli dlho len snom, dnes ale sú už fungujúcou realitou (aj keď potenciál na zlepšenie je stále obrovský). S vývojom ebikov a solárnych technológií je už možné uskutočniť takéto dobrodružstvo – ekologické, ľudské aj technologické. Solárny ebike má: bike ;), motor, batériu a solárny panel. Pozrite si pár takýchto strojov:

solarne-ebiky

Keď si o pár rokov pozrieme vylepšené solárne ebiky a spojíme napr. s cyklotrasami EuroVelo (budú hotové do roku 2020), na dovolenku na francúzsku riviéru pôjdeme za 10 dní na ebiku (a cesta bude stáť len 2 až 3 Euro a ešte si aj lepšie pozrieme krajinu a spoznáme nových ľudí).

Oficiálna stránka The Sun Trip-u je: http://thesuntrip.com/

To travel across the globe on a solar bike: mission possible!

the-sun-trip-bailly-a

 

 

Florian Baillythe sun trip florian bailly

Astana the-sun-trip-astana

Výhľad Kazachstanthe-sun-trip-pohlad

Tagged , , , ,

Pridaj komentár